3M 14H26-SZ3M-200-03C
Mini Delta Ribbon Cable Assembly, .05 Inch High Speed Video Data Transmission
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for 3M 14H26-SZ3M-200-03C.
IHS
Datasheet6 pages17 years ago
Farnell
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
CABLE ASSEMBLY, MINI-D PLUG X2,26 COND TWINAX (RIBBON) CBL,2M,28 AWG, BEIGE, PVC
.050" Mini D Ribbon Cable Assembly 50P 2 METER LENGTH OVERMOLD THUMBSCRW
Descriptions
Descriptions of 3M 14H26-SZ3M-200-03C provided by its distributors.
3M Mini Delta Ribbon (MDR) Cable Assemb
Cable Assembly, Communication Cable
MDR CAMERA CABLE 26POS M-RA/M 2M
7010414235 JE150323804 ASSY CAM LINK RA BM
CABLE ASSEMBLY, MDR, 2M; Cable Length - Imperial:6.56ft; Cable Length - Metric:2m; Jacket Colour:Grey; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Cable Length:2m; Cable Type:Ribbon; Colour:Grey; Conductor Size:28AWG; Connector Type A:MDR 26 90° Plug; Connector Type B:MDR 26 Plug; Current Rating:1A; No. of Ways:26; Operating Temperature Max:75°C; Operating Temperature Min:-20°C; Voltage Rating VAC:30V; Wire Size:28AWG; Withstand Voltage:350V