Siemens FXD63B150
Molded Case Circuit Breaker, FXD6-A Series, 150A, 3 Pole, 600V AC, 22kA at 600V AC
Price and Stock
Descriptions
Descriptions of Siemens FXD63B150 provided by its distributors.
Siemens Industry Inc Brkr Fd6 3P 600V 150A Fx
Siemens FXD63B150, Siemens Low Voltage Sentron Molded Case Circuit Breaker With Thermal - Magnetictrip Unit. Assembled Standard 40 Deg C Breaker Fd Frame With Standard Breaking Capacity. 150A 3-Pole (22Kaic At 600V) (35Kaic At 480V). Non-Interchangeable Trip Unit. Special Features No Lugs Installed. Dimensions (W X H X D) In 4.50 X 9.5X 4.00.