Hammond DTS3041A230LG
Ac Unit 2, 500 Btu/H 230 V - Nema 12 - Lt. Gray Rohs Compliant: Yes |Hammond DTS3041A230LG
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Hammond DTS3041A230LG.
Master Electronics
Datasheet1 page19 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2023-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Descriptions
Descriptions of Hammond DTS3041A230LG provided by its distributors.
Enclosure Cooling Air Conditioner 115V 50/60 Hz 2500 BTU 4.1A Running NEMA 12