Vishay BZX84B47-E3-08
Zener Diode Single 47V 2% 170Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
48,951
Authorized Distributors
3
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
47 V
47 V
47 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
170 Ω
170 Ω
170 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Zener Single 47V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
BZX384 Series 39 V 300 mW ±2 % 40 Ohm Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
Diode Zener Single 43V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.DDZX43-7
DDZX Series 43 V ±2 % 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
Diodes Inc.BZX84C47-7-F
BZX84C47 Series 350 mW 47 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Zener Diode Single 39V 5% 130Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Zener Diode, 47V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
ZENER DIODE SOT23
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B47-E3-08
.3W 47V 2% SOT23 Z-DIODE