Vishay BZX84B39-E3-08
BZX384 Series 39 V 300 mW ±2 % 40 Ohm Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
Stock
15,674
Authorized Distributors
4
Zener Voltage
39 V
39 V
39 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
130 Ω
130 Ω
130 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
相关零件
Diode Zener Single 43V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Single 30V 2% 80Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 30V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.DDZX43-7
DDZX Series 43 V ±2 % 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 39V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
ZENER DIODE SOT23
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B39-E3-08
Z-DIODE 0,3W 39V 2% SOT23
ZENER SOT-23 .35W 39V