Vishay BZX84B47-G3-18
Diode Zener Single 47V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.19%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BZX84B47-G3-18 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
69,673
Authorized Distributors
4
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
47 V
Tolerance
2 %
Power Dissipation
300 mW
Impedance
170 Ω
170 Ω
170 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
Introduction Date2013-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
BZX384 Series 39 V 300 mW ±2 % 40 Ohm Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
Diode Zener Single 51V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 43V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.DDZX43-7
DDZX Series 43 V ±2 % 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 47V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B47-G3-18
Zener Diodes 47 Volt 0.35Watt 2%
2% 50nA 47V 170¦¸ 300mW SOT-23-3