Vishay BZX84B43-E3-08
Diode Zener Single 43V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-6.45%
Stock
65,005
Authorized Distributors
4
Zener Voltage
43 V
43 V
43 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
相关零件
Diodes Inc.DDZX43-7
DDZX Series 43 V ±2 % 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
BZX384 Series 39 V 300 mW ±2 % 40 Ohm Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
Diode Zener Single 51V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Single 47V 2% 170Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Zener Diode, 43V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B43-E3-08
2% 50nA 43V 150¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm