Vishay BZX84C47-E3-18
Diode Zener Single 47V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-43.09%
Stock
38,701
Authorized Distributors
5
Case/Package
SOT-23-3
TO-236-3
TO-236-3
Zener Voltage
47 V
47 V
47 V
Tolerance
5 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
170 Ω
170 Ω
170 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 39V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 51V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 56V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Single 39V 5% 130Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5257B-7-F
MMBZ5257B-7 Series 350 mW 33 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5258B-7-F
MMBZ5258B 36 V 350 mW 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 47V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84C47-E3-18
5% 50nA 47V 170¦¸ 300mW SOT-23-3