TDK MHQ1005P7N5GTD25
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页3 年前
TDK
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ1005P7N5GTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Authorized Distributors
5
Inductance
7.5 nH
7.5 nH
7.5 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
600 mA
600 mA
600 mA
DC Resistance (DCR)
160 mΩ
160 mΩ
160 mΩ
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-11-01
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 2% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 2% 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 7.5nH 2% 250MHz 33Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T/R
描述
100MHz 4GHz 600mA 23@250MHz 7.5nH 160m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
MHQ-P 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 7.5nH
FIXED IND 7.5NH 600MA 160MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=7.5nH, L x W x T :
600mA 7.5nH 卤2% 120m惟 0402 Inductors (SMD) ROHS