Murata LQW15AN7N5G00D
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 2% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页13 年前
Farnell
Ciiva
Geoflip
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.91%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN7N5G00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
7.5 nH
7.5 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
570 mA
570 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 2% 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 2% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 0.68A 0.1Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 7.5nH 2% 250MHz 33Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T/R
描述
Wirewound Inductor, 7.5 nH, 0.13 ohm, 6 GHz, 570 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
High Frequency Inductance 130mΩ 7.5nH ±2% 570mA 6GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
100MHz 6GHz 570mA 570mA 25@250MHz 7.5nH 130m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
Inductor, 7.5Nh, 570Ma, 2%, 6Ghz; Inductance:7.5Nh; Dc Resistance Max:130Mohm; Self Resonant Frequency:6Ghz; Dc Current Rating:570Ma; Inductor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:Lqw15An_00 Series; Product Length:1Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN7N5G00D