Murata LQW18AN6N8C00D
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页14 年前
_legacy Avnet
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+38.44%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN6N8C00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
2.94 %
2.94 %
Current Rating
750 mA
750 mA
DC Resistance (DCR)
82 mΩ
82 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 2% 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 6.2nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 7.3nH 2% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 6.2nH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 760mA 0402 T/R
描述
Wirewound Inductor, 6.8 nH, 0.082 ohm, 6 GHz, 750 mA, 0603 [1608 Metric], LQW18AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2.9412%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
LQW18 Series 0603 6.8 nH ±0.2 nH 750mA 82 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
High Frequency Inductance 82mΩ 6.8nH ±0.2nH 750mA 6GHz 0.80mm 1.60 x 0.80mm 0603
Inductor, 6.8Nh, 6Ghz, 0.75A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN6N8C00D