Murata LQW15AN6N8G00D
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 2% 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页17 年前
Newark
Future Electronics
Ciiva
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.07%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN6N8G00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
90 mΩ
140 mΩ
140 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 6.2nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 7.3nH 2% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 6.2nH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 760mA 0402 T/R
描述
Wirewound Inductor, 6.8 nH, 0.09 ohm, 6 GHz, 700 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 Series 0402 68 nH ±2% 140 mA 1.96 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
High Frequency Inductance 90mΩ 6.8nH ±2% 700mA 6GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
Inductor, 6.8Nh, 700Ma, 2%, 6Ghz; Inductance:6.8Nh; Dc Resistance Max:90Mohm; Self Resonant Frequency:6Ghz; Dc Current Rating:700Ma; Inductor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:Lqw15An_00 Series; Product Length:1Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN6N8G00D