TDK MHQ1005P8N2GT000
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.71%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ1005P8N2GT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Authorized Distributors
6
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
550 mA
550 mA
550 mA
DC Resistance (DCR)
160 mΩ
240 mΩ
240 mΩ
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 2% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 8.7nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 2% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 0.68A 0.1Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 7.5nH 2% 250MHz 33Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T/R
描述
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 3.6GHz 160mOhm Max 8.2nH
Inductor, 8.2Nh, 3.6Ghz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk MHQ1005P8N2GT000
FIXED IND 8.2NH 550MA 160MOHM SM / 8.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 550 mA 160mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.0082uH 2% 100MHz 23Q-Factor Ceramic 0.55A 0.16Ohm DCR 0402 T/R