Murata LQW18AN16NG80D
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.02%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN16NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
61,877
Inductance
16 nH
16 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.4 A
1.4 A
DC Resistance (DCR)
75 mΩ
75 mΩ
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
相关零件
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.017uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 15nH 2% 250MHz 37Q-Factor Ceramic 550mA 0603 T/R
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.016uH 2% 100MHz 40Q-Factor Non Magnetic 1.4A 0.075Ohm DCR 0603 T/R
Ind Chip Wirewound 16nH 2% 0603 Paper T/R
100MHz 4.6GHz 1.4A 40@250MHz 16nH 75m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
RF Inductors – SMD; MURATA; LQW18AN16NG80D; 16 nH; 4.6 GHz; 100 MHz; Non-Magnetic
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 16nH
FIXED IND 16NH 1.4A 0.075OHM SMD
INDUCTOR, 16NH, 4.6GHZ, 1.4A, 0603;
Fixed Inductors 1.65x0.99mm 16nH 1400mA+/-2%