Murata LQW18AN15NG80D
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+1270%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN15NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Stock
29,599
Inductance
15 nH
15 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.4 A
1.4 A
DC Resistance (DCR)
75 mΩ
75 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.014uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 15nH 2% 250MHz 37Q-Factor Ceramic 550mA 0603 T/R
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.015uH 2% 100MHz 38Q-Factor Non Magnetic 1.4A 0.075Ohm DCR 0603 T/R
Fixed Inductor 0603 15nH ±2% 1.4A 75mΩ 4.6GHz 38@250MHz
100MHz 4.6GHz 1.4A 38@250MHz 15nH 75m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 15NH 1.4A 0.075OHM SMD
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 15nH