Murata LQW15AN16NG80D
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet2 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.43%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN16NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Inductance
16 nH
16 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1 A
1 A
DC Resistance (DCR)
126 mΩ
126 mΩ
Q Factor
31
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 16nH 2% 100MHz 40Q-Factor 550mA 160mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.017uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 15nH 2% 250MHz 37Q-Factor Ceramic 550mA 0603 T/R
描述
FIXED IND 16NH 1A 126 MOHM SMD / 16 nH Unshielded Wirewound Inductor 1 A 126mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.016uH 2% 100MHz 31Q-Factor Non Magnetic 1A 0.126Ohm DCR 0402 T/R
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 5GHz 126mOhm Max 16nH