Murata LQW18AN16NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-90.89%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN16NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
1,809
Inductance
16 nH
16 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.4 A
1.4 A
DC Resistance (DCR)
75 mΩ
75 mΩ
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
描述
Ind Chip Wirewound 16nH 2% 0603 Paper T/R
100MHz 4.6GHz 1.4A 40@250MHz 16nH 75m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 16NH 1.4A 0.075OHM SMD
INDUCTOR, 16NH, 4.6GHZ, 1.4A, 0603;