Murata LQW15AN14NG80D
General Purpose Inductor, 0.014uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet15 页9 年前
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.30%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN14NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Inductance
14 nH
14 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.15 A
1.15 A
DC Resistance (DCR)
111 mΩ
111 mΩ
Q Factor
31
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Wirewound Inductor, 13 nH, 0.093 ohm, 5.2 GHz, 1.24 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_80 Series
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Wirewound 15nH 2% 100MHz 40Q-Factor 600mA 130mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 15nH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 560mA 0402 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 15nH 2% 250MHz 37Q-Factor Ceramic 550mA 0603 T/R
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.014uH 2% 100MHz 31Q-Factor Non Magnetic 1.15A 0.111Ohm DCR 0402 T/R
LQW15 Series 0402 14 nH ±2 % 1.15 A 111 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Inductor, 14Nh, 1.15A, 0402, Unshielded; Inductance:14Nh; Product Range:Lqw15An_80 Series; Dc Current Rating:1.15A; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Inductor Construction:Unshielded; Dc Resistance Max:0.111Ohm; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN14NG80D