Murata LQW18AN12NG80D
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-59.32%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN12NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Stock
32,693
Authorized Distributors
6
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.5 A
1.5 A
DC Resistance (DCR)
64 mΩ
64 mΩ
Q Factor
37
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
相关零件
General Purpose Inductor, 0.011uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 13nH 2% 100MHz 37Q-Factor Ceramic 1.5A 64mOhm DCR 0603
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.013uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.012uH 2% 100MHz 37Q-Factor Non Magnetic 1.5A 0.064Ohm DCR 0603 T/R
Fixed Inductor 0603 12nH ±2% 1.5A 64mΩ 5GHz 37@250MHz
FIXED IND 12NH 1.5A 64 MOHM SMD / 12 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 64mOhm Max 0603 (1608 Metric)