Murata LQW18AN12NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.77%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN12NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
32,693
Authorized Distributors
6
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.5 A
1.5 A
DC Resistance (DCR)
64 mΩ
64 mΩ
Q Factor
37
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
描述
82 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 550 mA 500mOhm Max 0603
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.012uH 2% 100MHz 37Q-Factor Non Magnetic 1.5A 0.064Ohm DCR 0603 Automotive AEC-Q200 T/R
100MHz 5GHz 1.5A 37@250MHz 12nH 64m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 12nH
FIXED IND 12NH 1.5A 0.064OHM SMD
INDUCTOR, 12NH, 5GHZ, 1.5A, 0603;