Murata LQW15AN12NG80D
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet2 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+17.57%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN12NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.24 A
1.24 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
93 mΩ
93 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Wirewound Inductor, 13 nH, 0.093 ohm, 5.2 GHz, 1.24 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_80 Series
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Wirewound 12nH 2% 100MHz 38Q-Factor 750mA 71mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.012uH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.64A 0.12Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.012uH 2% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 0.6A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.012uH 2% 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 1.24A 0.093Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductor 0402 12nH ±2% 1.24A 93mΩ 5.2GHz 30@250MHz
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 5.2GHz 93mOhm Max 12nH