Murata LQW15AN47NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 2% 100MHz 25Q-Factor 210mA 1.08Ohm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页17 年前
Newark
_legacy Avnet
3 个月趋势:
+122%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN47NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Inductance
47 nH
47 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
210 mA
210 mA
DC Resistance (DCR)
1.08 Ω
1.08 Ω
Q Factor
25
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 51nH 2% 100MHz 25Q-Factor 210mA 1.08Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 43nH 2% 100MHz 25Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0402 Paper T/R
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.3GHz 1.6Ohm Max 47nH
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 2% 100MHz 38Q-Factor 380mA 290mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 47nH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 150mA 0402 T/R
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.4GHz 1.6Ohm Max 43nH
描述
Wirewound Inductor, 47 nH, 1.08 ohm, 2.9 GHz, 210 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
High Frequency Inductance 1.08Ω 47nH ±2% 210mA 2.9GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
Inductor, 47Nh, 210Ma, 2%, 2.9Ghz; Inductance:47Nh; Dc Resistance Max:1.08Ohm; Self Resonant Frequency:2.9Ghz; Dc Current Rating:210Ma; Inductor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:Lqw15An_00 Series; Product Length:1Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN47NG00D