TDK MHQ1005P43NGT000
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.4GHz 1.6Ohm Max 43nH
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页3 年前
TDK
3 个月趋势:
-0.11%
Stock
83,863
Authorized Distributors
5
Inductance
43 nH
43 nH
43 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
190 mA
190 mA
190 mA
DC Resistance (DCR)
1.6 Ω
1.6 Ω
1.6 Ω
Q Factor
22
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2014-02-07
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 2% 100MHz 25Q-Factor 210mA 1.08Ohm DCR 0402 Paper T/R
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.4GHz 1.5Ohm Max 39nH
Inductor RF Chip Wirewound 43nH 2% 100MHz 25Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 43nH 2% 100MHz 40Q-Factor 380mA 290mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 47nH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 150mA 0402 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 39nH 2% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 460mA 0603 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
FIXED IND 43NH 190MA 1.6 OHM SMD / 43 nH Unshielded Multilayer Inductor 190 mA 1.6Ohm Max 0402 (1006 Metric)
100MHz 1.4GHz 190mA 22@250MHz 43nH 1.6¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 43NH 190MA 1.6 OHM SMD
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.043uH 2% 100MHz 22Q-Factor Ceramic 0.19A 1.6Ohm DCR 0402 T/R
SMD / SMT Inductors (Coils), L=43nH, L x W x T :
190mA 43nH 卤2% 1.06惟 0402 Inductors (SMD) ROHS