Murata LQW18AN47NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 2% 100MHz 38Q-Factor 380mA 290mOhm DCR 0603 Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页14 年前
Datasheet4 页17 年前
Newark
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.56%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN47NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
47 nH
47 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
380 mA
380 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
290 mΩ
290 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 43nH 2% 100MHz 40Q-Factor 380mA 290mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 51nH 2% 100MHz 38Q-Factor 370mA 330mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 47nH 2% 200MHz 36Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 51nH 2% 200MHz 35Q-Factor Ceramic 390mA 0603 T/R
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.3GHz 1.6Ohm Max 47nH
描述
Wirewound Inductor, 47 nH, 0.29 ohm, 2.6 GHz, 380 mA, 0603 [1608 Metric], LQW18AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
LQW18 Series 0603 47 nH ±2 % 380 mA 290 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
INDUCTOR, 47NH, 0603 CASE; Inductance: 47nH; Product Range: LQW18A_00 Series; DC Current Rating: 380mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.29ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 2.6GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.8mm; External Length / Height: 1.6mm; External Width: 0.8mm; Inductor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Operating Temperature Max: 105°C; Operating Temperature Min: -55°C