Murata LQW15AN51NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 51nH 2% 100MHz 25Q-Factor 210mA 1.08Ohm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页8 年前
Arrow.cn
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.27%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN51NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
Stock
45,110
Inductance
51 nH
51 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
210 mA
210 mA
DC Resistance (DCR)
1.08 Ω
1.08 Ω
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 2% 100MHz 25Q-Factor 210mA 1.08Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 56nH 2% 100MHz 25Q-Factor 200mA 1.17Ohm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.2GHz 1.8Ohm Max 56nH
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.3GHz 1.6Ohm Max 47nH
Ind Chip Unshielded Wirewound 47nH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 150mA 0402 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW Series 0402 51 nH ±2% 1.08 Ohm Unshielded Wirewound Chip Inductor
Inductor, 51Nh, 2.85Ghz, 0.21A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata LQW15AN51NG00D