Murata LQW15AN15NG80D
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet3 页8 年前
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN15NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
15 nH
15 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.15 A
1.15 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
114 mΩ
114 mΩ
Q Factor
31
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Wirewound 15nH 2% 100MHz 40Q-Factor 600mA 130mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Thin Film 0.015uH 2% 500MHz 13Q-FactorCeramic 0.13A 1.75Ohm DCR 0402 T/R
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.015uH 2% 100MHz 31Q-Factor Non Magnetic 1.15A 0.114Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductor 0402 15nH ±2% 1.15A 114mΩ 5.5GHz 31@250MHz
LQW15 Series 0402 15 nH ±2 % 1.15 A 114 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Inductor, 15Nh, 5.5Ghz, 1.15A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN15NG80D