Murata LQW18AN15NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 15nH 2% 100MHz 40Q-Factor 600mA 130mOhm DCR 0603 Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页14 年前
Datasheet4 页17 年前
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.53%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN15NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
30,968
Authorized Distributors
6
Inductance
15 nH
15 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
600 mA
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 16nH 2% 100MHz 40Q-Factor 550mA 160mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 15nH 2% 100MHz 30Q-Factor 460mA 160mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 15nH 2% 250MHz 37Q-Factor Ceramic 550mA 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fixed Ind 15Nh 600Ma 170 Mohm/Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0805-R015G-T
描述
Wirewound Inductor, 15 nH, 0.13 ohm, 6 GHz, 600 mA, 0603 [1608 Metric], LQW18AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor, 15Nh, 600Ma, 2%, 6Ghz; Inductance:15Nh; Dc Resistance Max:130Mohm; Self Resonant Frequency:6Ghz; Dc Current Rating:600Ma; Inductor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Product Range:Lqw18An_00 Series; Inductor Construction:- Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN15NG00D