Infineon IRFH5007TRPBF
Single N-Channel 75 V 5.9 mOhm 65 nC HEXFET® Power Mosfet - PQFN 5 x 6 mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页10 年前
element14 APAC
TME
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.92%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
QFN
QFN
Drain to Source Voltage (Vdss)
75 V
75 V
Continuous Drain Current (ID)
17 A
17 A
Threshold Voltage
4 V
Rds On Max
5.9 mΩ
5.9 mΩ
Gate to Source Voltage (Vgs)
20 V
20 V
Power Dissipation
3.6 W
Input Capacitance
4.29 nF
4.29 nF
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2010-03-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-05-15
LTD Date2023-11-15
相关零件
INFINEON IRFH5006TRPBF MOSFET Transistor, N Channel, 21 A, 60 V, 0.0035 ohm, 10 V, 4 VNew
60V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a 5mm X 6mm PQFN package
75V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a 5mm X 6mm PQFN package, PG-TDSON-8, RoHS
100V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a PQFN package
onsemiFDMS86152
2.7W(Ta),125W(Tc) 20V 4V@ 250¦ÌA 50nC@ 10 V 1N 100V 6m¦¸@ 14A,10V 14A,45A 3.37nF@50V QFN 1.1mm
30V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a 3mm X 3mm PQFN package
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 75V 17A 8-Pin QFN T/R
MOSFET Transistor; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:100A; Drain Source Voltage Vds:75V; On Resistance Rds(on):5.1mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:2V; Power Dissipation Pd:3.6W ;RoHS Compliant: Yes