Infineon IRFH5006TR2PBF
60V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a 5mm X 6mm PQFN package
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页14 年前
element14 APAC
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-03-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
60V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a PQFN 5mm x 6mm package, PG-TDSON-8, RoHS
60V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a 5mm X 6mm PQFN package, PG-TDSON-8, RoHS
MOSFET N-CH 60V 16A 5X6 PQFN / N-Channel 60 V 16A (Ta), 89A (Tc) Surface Mount 8-PQFN (5x6)
100V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a PQFN package
onsemiFDMS86152
2.7W(Ta),125W(Tc) 20V 4V@ 250¦ÌA 50nC@ 10 V 1N 100V 6m¦¸@ 14A,10V 14A,45A 3.37nF@50V QFN 1.1mm
30V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a 3mm X 3mm PQFN package
描述
Trans MOSFET N-CH 60V 21A 8-Pin QFN T/R
HEXFET POWER MOSFET Power Field-Effect Transistor, 21A I(D), 60V, 0.0041ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET Transistor; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:100A; Drain Source Voltage Vds:60V; On Resistance Rds(on):0.0035ohm; Rds(on) Test Voltage, Vgs:10V; Threshold Voltage, Vgs Typ:2V ;RoHS Compliant: Yes
MOSFET,N CH,60V,21A,PQFN56; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:21A; Drain Source Voltage Vds:60V; On Resistance Rds(on):3.5mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:4V; Power Dissipation Pd:250W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:QFN; No. of Pins:8; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:100A; Power Dissipation Pd:250W; Voltage Vgs Max:20V