Panasonic ECA1AHG682
Cap Aluminum Lytic 6800uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1570mA 2000h 105C Automotive Bulk
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ECA1AHG682.
IHS
Datasheet12 páginas7 anos atrás
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-100%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
12,354
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.57 A
2.76 A
2.76 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicEEUHD1A682
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 10V 6800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-HD1A682B
PanasonicECA-1AM682
Cap Aluminum 6800uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1400mA 2000h 85°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconURS1A682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 10V 6800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUVR1A682MHD
Descrições
Descrições de Panasonic ECA1AHG682 fornecidas pelos seus distribuidores.
Panasonic ECA1AHG682 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
CAPACITOR, ALUM ELECTROLYTIC, CAP 6800 UF, TOL 20%,VOL-RTG 10 VDC, RADIAL,16X25,BULK
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
Aluminium electrolytic capacitor radial 6.8 mF 10VDC
Aluminum Electrolytic Capacitors, 6800uF, 10V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
Capacitance:6800µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case / Package:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5mm; ESR:- RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 6800UF, 10V; Capacitance:6800µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10VDC; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:25mm; Diameter:16mm; Capacitor Case Style:Radial; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:7.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); AC Ripple Current:1570mA; External Length / Height:25mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Operating Lifetime:2000h; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Ripple Current Frequency:120Hz; Ripple Current Temperature:105°C; Series:NHG; Terminal Type:Wire Ended; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating VDC:10V