Panasonic ECA-1AM682
Cap Aluminum 6800uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1400mA 2000h 85°C Bulk
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ECA-1AM682.
IHS
Datasheet12 páginas7 anos atrás
Panasonic
element14 APAC
JRH Electronics
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.96%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
Baixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
39,303
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.4 A
2.25 A
2.25 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Peças relacionadas
PanasonicECA1AHG682
Cap Aluminum Lytic 6800uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1570mA 2000h 105C Automotive Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUVR1A682MHD
NichiconURS1A682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 10V 6800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
6800uF 10V ±20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKMG100ELL682ML25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1570mA 1000h 105°C Bulk
Descrições
Descrições de Panasonic ECA-1AM682 fornecidas pelos seus distribuidores.
Panasonic ECA1AM682 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 6800uF, 10V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6800UF 10V ALUM LYTIC RADIAL
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL / 6800 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
CAPACITOR, RADIAL, 10V, 6800UF; Capacitance:6800µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:25mm; Diameter:16mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; AC Ripple Current:1400mA; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Diameter:0.8mm