Coilcraft XAL7070-182MEB
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 3028
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft XAL7070-182MEB.
IHS
Datasheet4 páginas3 anos atrás
Coilcraft Direct
element14 APAC
Stock
1,442
Authorized Distributors
0
Inductance
1.8 µH
1.8 µH
Tolerance
20 %
20 %
DC Resistance (DCR)
4.46 mΩ
4.46 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz Iron 21A 0.0047Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz Iron 21A T/R
Ind Power Shielded Wirewound 1.8uH ±20% 100kHz 15 Q-Factor Carbonyl Powder 12A T/R
Wurth Elektronik74437346018
100KHz 35MHz 16.5A 6.8A 1.8¦ÌH 17m¦¸ ¡À20% 7030 , 7.3mm*6.6mm*3.1mm
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 2.2A 0.0275Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 14A 10.52mOhm DCR Automotive Embossed Plastic T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft XAL7070-182MEB fornecidas pelos seus distribuidores.
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen f
1MHz 43MHz 25A 1.8¦ÌH 4.46m¦¸ ¡À20% 8mm*7.7mm*7.7mm
INDUCTOR, PWR, 1.8UH, 21A, 20%,43MHZ; Product Range:COILCRAFT - XAL7070 Series; Inductance:1.8µH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:4460µohm; RMS Current (Irms):21A; Saturation Current (Isat):25A; Case Dimensions:7.5mm x 7.2mm x 7mm; DC Current Rating:21A; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency (Min):43MHz