Bourns SRP7050TA-1R8M
Ind Power Shielded Wirewound 1.8uH ±20% 100kHz 15 Q-Factor Carbonyl Powder 12A T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRP7050TA-1R8M.
Master Electronics
Datasheet5 páginas6 anos atrás
JRH Electronics
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.68%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 31Q-Factor Ferrite 13A 0.0045Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 8.5A 0.017Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 2725
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 14A 10.52mOhm DCR Automotive Embossed Plastic T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3534
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2625
Descrições
Descrições de Bourns SRP7050TA-1R8M fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Inductor Nonstandard 1.8µH ±20% 12A 11mΩ 38MHz 15@100kHz
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2926
Inductor, 1.8Uh, Shielded, 12A; Inductance:1.8Μh; Rms Current (Irms):12A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):15A; Product Range:Srp7050Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:11Mohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP7050TA-1R8M