VCC 6091M7-24V
Indicator Panel Mount Led Mnt-sz 0.38" Lock Washer & Hex Nut Yellow 24V Leads
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for VCC 6091M7-24V.
VCC
Datasheet1 page9 years ago
IHS
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
X-ON
Inventory History
3 month trend:
-37.28%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
LED YELLOW DIFFUSED T-1 3/4 T/H / Yellow LED Indication - Discrete 2.1V Radial
INDICATOR, PANEL MOUNT, LED YELLOW DIFFUSED, OIL-TIGHT NON-RELAMPABLE LED INDICA
5300 Series Yellow Ø5 mm 50° 6.3 mcd 2.1 V Right Angle LED Assembly - T-1 3/4
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 583nm 8mcd 2-Pin
Descriptions
Descriptions of VCC 6091M7-24V provided by its distributors.
Single Color LED, Yellow, T-4, 9.906mm
LED Panel Mount YELLOW DIFFUSED 3/8 MOUNTING HOLE
Oil-Tight Non-Relampable Neon-LED Indicator Lights
T1-3/4 3/8" DIA MTG HOLE PLASTIC ROUND DOME LENS NYLON HOUSING SS BEZEL
PMI RND .380" LED 24V Wire Yellow cURus
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 9.65MM, YELL
LED PNL IND YELLOW 9.90MM LEADS
585nm 65¡ã 24V , , 5mm*5mm*5mm