TE Connectivity 3150W204P
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (3.8 X 4.5 X 1.4mm) Foot Print SMD T/R
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
RS (Formerly Allied Electronics)3150W204P01Bulk
4h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity 3150W204P.
element14 APAC
Datasheet0 pages0 years ago
TE Connectivity
Farnell
Newark
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2009-09-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-01-03
LTD Date2018-02-05
Related Parts
Single - Turn SMD Cermet Trimmer - Leadfree 200Kohms 25% 4mm Square
PanasonicEVM2NSX80B25
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 3/20W 1Turn (2.2 X 2.81 X 0.81mm) Foot Print SMD Carrier T/R
TE Connectivity3142W204P
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 3/20W 1Turn (4 X 4.8 X 2.6mm) Foot Print SMD T/R
PanasonicEVM3WSX80B25
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 0.15W 1Turn (3.1 X 3.75 X 0.95mm) Foot Print SMD Carrier T/R
PanasonicEVM-3RSX50B25
Trimmer, Cermet, 0.15W, 200000ohm, 50V, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s), 1512
TT Electronics23BR200KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity 3150W204P provided by its distributors.
Trimmer, Cermet, 0.2W, 200000ohm, 50V, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s), 1815
SMD TRIMMER RESISTOR W/ TAB TERM,200KOHM +/-25%.2W +/-250PPM/C TOP ADJUST
TRIMMER, SMD, 200K; Track Resistance: 200kohm; No. of Turns: 1Turns; Potentiometer Mounting: Surface Mount Device; Product Range: 3150W Series; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 25%; Temperature Coefficient: ± 250ppm