Panasonic ERJPA3F30R0V
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJPA3F30R0V.
Future Electronics
Datasheet8 pages11 years ago
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Related Parts
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PA3F28R7V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 28.7 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-PA3F28R0V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 28 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-PA3F27R4V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 27.4 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJPA3F30R0V provided by its distributors.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 30 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJPA3F30R0V
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 30Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 30ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 30 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
THICK FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 30OHM +/-1% 0.25W +/-100PPM/DEGC
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PA3F30R0V
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 30OHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 30R
Panasonic ERJPA3F30R0V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 30R, 1%, 0.25W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 30ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tole