Panasonic ERJ-PA3F27R4V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 27.4 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ-PA3F27R4V.
IHS
Datasheet9 pages5 years ago
Panasonic
Farnell
element14 APAC
Burklin Elektronik
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-PA3F30R1V
Res Thick Film 0603 30.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJPA3F30R0V
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP9-1879507-0
Res High Power Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-PA3F27R4V provided by its distributors.
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 27.4 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJPA3F27R4V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 27.4ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 27.4 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 27.4OHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 27R4
Panasonic ERJPA3F27R4V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 27R4, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 27.4ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%