Panasonic ERJ-PA3F28R0V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 28 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ-PA3F28R0V.
Panasonic
Datasheet8 pages11 years ago
Farnell
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-04-11
Related Parts
PanasonicERJ-PA3F30R1V
Res Thick Film 0603 30.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJPA3F30R0V
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP9-1879507-0
Res High Power Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F27R0V
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-PA3F28R0V provided by its distributors.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 28ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 28 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPA3F28R0V
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 28R
Panasonic ERJPA3F28R0V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 28R, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 28ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; T