Panasonic ERA6AEB4320V
Res Thin Film 0805 432 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERA6AEB4320V.
Future Electronics
Datasheet3 pages10 years ago
Newark
Farnell
Master Electronics
TME
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
Related Parts
Yageo GroupRT0805BRD07432RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 432ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB471V
Res Thin Film 0805 470 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB391V
Res Thin Film 0805 390 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB4020V
Res Thin Film 0805 402 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD07470RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 470Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 475Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 453Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB471V
PanasonicERA6AEB391V
PanasonicERA-6AEB3920V
Res Thin Film 0805 392 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERA6AEB4320V provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 432ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-6AEB4320V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 432½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA6AEB4320V - High Precision Chip Resistors
RESISTOR, 0805, 432R, 0.1%, 0.125W; Resistance:432ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:100V; Series:ERA; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Type:Thin Film; Resistor Case Style:0805; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); External Length / Height:0.5mm; External Depth:1.25mm; External Width:2mm; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C