Eaton MLVA06V26C100
Varistor; Cap 100PF; Multilayer SMD 0603; Vol-rtg 26 VDC
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton MLVA06V26C100.
IHS
Datasheet2 pages9 years ago
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2010-03-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-02-26
LTD Date2016-04-29
Related Parts
TVS Varistor, 20 V, 26 V, ChipGuard MLA, 70 V, 0603 [1608 Metric], Multilayer Varistor (MLV)