Bourns 4309R-101-152LF
9-SIP Array/network Resistor 4300R 0.884LX0.085W 22.45MMX2.16MM 1.13W 1.5 Kohm ±100PPM/C
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns 4309R-101-152LF.
IHS
Datasheet3 pages6 years ago
Master Electronics
Farnell
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Stock
29,211
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Related Parts
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistors Network - Thick Film Conformal Sip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4609X-AP1-152LF
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components770101152P
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081152P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 1500ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
Descriptions
Descriptions of Bourns 4309R-101-152LF provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.13W, 1500ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8808
RESISTOR, NETWORK, SIP, 1.5K; Resistance:1.5kohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:1.13W; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; No. of Elements:8; Resistor Case Style:SIP; Resistor Terminals:Radial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011)