Murata LQW18AN72NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 72nH 2% 100MHz 34Q-Factor 270mA 560mOhm DCR 0603 Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Murata LQW18AN72NG00D.
_legacy Avnet
Datasheet4 pagine14 anni fa
Datasheet4 pagine17 anni fa
Future Electronics
Farnell
Trend di 3 mesi:
+7.83%
Stock
37,442
Inductance
72 nH
72 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
270 mA
270 mA
DC Resistance (DCR)
560 mΩ
560 mΩ
Q Factor
34
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Introduction Date2002-03-28
Parti correlate
Inductor RF Chip Wirewound 75nH 2% 100MHz 34Q-Factor 270mA 560mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 72nH 2% 150MHz 34Q-Factor Ceramic 320mA 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 2% 100MHz 38Q-Factor 340mA 380mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.075uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Descrizioni
Descrizioni di Murata LQW18AN72NG00D fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 0.072uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
LQW18 Series 0603 72 nH ±2 % 270 mA 0.56 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 0603 72nH ±2% 270mA 560mΩ 2.1GHz 34@150MHz
Rf Inductor, 72Nh, 0.27A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN72NG00D
INDUCTOR, 72NH, 2%, 0603, WIREWOUND; Inductance:72nH; Product Range:LQW18A_00 Series; DC Current Rating:270mA; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:0.56ohm;