Murata LQW18AN75NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 75nH 2% 100MHz 34Q-Factor 270mA 560mOhm DCR 0603 Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Murata LQW18AN75NG00D.
_legacy Avnet
Datasheet4 pagine14 anni fa
Future Electronics
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-10.17%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Stock
32,760
Authorized Distributors
6
Inductance
75 nH
75 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
270 mA
270 mA
DC Resistance (DCR)
560 mΩ
560 mΩ
Q Factor
34
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
Inductor RF Chip Wirewound 72nH 2% 100MHz 34Q-Factor 270mA 560mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.075uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Wirewound 82nH 2% 100MHz 34Q-Factor 250mA 600mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 72nH 2% 150MHz 34Q-Factor Ceramic 320mA 0603 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 82nH 2% 150MHz 34Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Descrizioni
Descrizioni di Murata LQW18AN75NG00D fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 0.075uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
LQW18 Series 0603 75 nH ±2 % 270 mA 0.56 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 0603 75nH ±2% 0.27A 0.56Ω 2.05GHz 34@150MHz
Rf Inductor, 75Nh, 0.27A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN75NG00D
INDUCTOR, 75NH, 2%, 0603, WIREWOUND; Inductance: 75nH; Product Range: -; DC Current Rating: 270mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.56ohm; Inductance Tole