Murata LQW18AN68NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 2% 100MHz 38Q-Factor 340mA 380mOhm DCR 0603 Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Murata LQW18AN68NG00D.
Farnell
Datasheet4 pagine14 anni fa
element14 APAC
Arrow.cn
Trend di 3 mesi:
-36.17%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Scarica
Inductance
68 nH
68 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
340 mA
340 mA
DC Resistance (DCR)
380 mΩ
380 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
Introduction Date2002-03-28
Parti correlate
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Wirewound 62nH 2% 100MHz 38Q-Factor 280mA 510mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 72nH 2% 100MHz 34Q-Factor 270mA 560mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Murata LQW18AN68NG00D fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
LQW18 Series 0603 68 nH ±2 % 340 mA 380 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Wirewound Inductor, 68Nh, 0.34A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN68NG00D
INDUCTOR, 68NH, 0603 CASE; Inductance: 68nH; Product Range: -; DC Current Rating: 340mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.38ohm; Inductance Tolerance: ± 2%