Murata LQW18AN19NG80D
General Purpose Inductor, 0.019uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Murata LQW18AN19NG80D.
Ciiva
Datasheet4 pagine5 anni fa
Datasheet4 pagine6 anni fa
Datasheet3 pagine6 anni fa
Datasheet3 pagine6 anni fa
Geoflip
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-22.79%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
Scarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
40,264
Authorized Distributors
6
Inductance
19 nH
19 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.4 A
1.4 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
75 mΩ
75 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 0.018uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Wirewound 19nH 2% 100MHz 25Q-Factor 370mA 270mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.019uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.019uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.018uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Thin Film 0.018uH 2% 500MHz 13Q-Factor Ceramic 0.1A 2.15Ohm DCR 0402 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Murata LQW18AN19NG80D fornite dai suoi distributori.
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 4.6GHz 75mOhm Max 19nH
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.019uH 2% 100MHz 40Q-Factor Non Magnetic 1.4A 0.075Ohm DCR 0603 T/R
100MHz 4.6GHz 1.4A 40@250MHz 19nH 75m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 19NH 1.4A 0.075OHM SMD
INDUCTOR, 19NH, 4.6GHZ, 1.4A, 0603;