Coilcraft 1008PS-824KLB
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1515
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Farnell1008PS-824KLB01Cut Tape
21h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 1008PS-824KLB.
Authorized Distributors
1
Inductance
820 µH
820 µH
Tolerance
10 %
10 %
DC Resistance (DCR)
26 Ω
26 Ω
Q Factor
45
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.7A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.73A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.45A 2.4Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 1008PS-824KLB fournies par ses distributeurs.
Power inductor, shielded, 10% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 820UH, 0.1A, 10%,2MHZ; Product Range:COILCRAFT - 1008PS Series; Inductance:820µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:26ohm; RMS Current (Irms):100mA; Saturation Current (Isat):100mA; Case Dimensions:1008 [2520 Metric]; DC Current Rating:100mA; Inductor Case Style:SMD; Q Factor:45; Q Test Frequency:1MHz; Self Resonant Frequency (Min):2MHz