Coilcraft MSS1260T-824KLD
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft MSS1260T-824KLD.
Farnell
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Introduction Date2007-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.7A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.73A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.45A 2.4Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft MSS1260T-824KLD fournies par ses distributeurs.
Power inductor, high temp, 10/20/30% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 125C 2.5MHz 1.152Ohm 820muH
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 MSS1260T Series, 820 H, 10%, Shielded, 1.152 ohm, 730 mA RoHS Compliant: Yes
功率电感, 820uH, 0.73A, 10%, 2.5MHZ;
INDUCTOR, 820UH, 0.73A, 10%, PWR, 2.5MHZ; Inductance: 820µH; RMS Current (Irms): 730mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 692mA; Product Range: MSS1260T Series; Power Inductor Case: 12.3mm x 12.3mm x 6mm; DC Resistance Max: 1.152ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Self Resonant Frequency Min: 2.5MHz