Bourns SRR1240-821K
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.45A 2.4Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR1240-821K.
Electro Sonic
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
element14 APAC
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.68%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.56A 1.8Ohm DCR RDL Bag
Ind RF Choke Bobbin Core 820uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 560mA RDL
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
TAIYO YUDENLHL10TB821K
Ind Power 820uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 420mA RDL Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR1240-821K fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Surface Mount Power Inductor, Srr1240 Series, 820 H, 10%, Shielded, 2.4 Ohm, 450 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1240-821K
INDUCTOR, 820UH, 10%, 0.45A, SMD; Inductance: 820µH; RMS Current (Irms): 450mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 420mA; Product Range: SRR1240 Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 4mm; DC R