Vishay SUD50N06-09L-E3
Single N-Channel 60 V 0.0093 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SUD50N06-09L-E3 herunter.
Upverter
Datasheet9 SeitenVor 6 Jahren
Farnell
Newark
TME
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2002-10-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-12-21
LTD Date2025-06-21
Verwandte Teile
Single N-Channel 75 V 9 mOhm 84 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-252-3
Trans MOSFET N-CH 60V 50A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Mosfet Transistor, N Channel, 40 A, 60 V, 0.011 Ohm, 10 V, 2 V Rohs Compliant: Yes |Vishay SQD40N06-14L-GE3
Single N-Channel 60 V 8.3 mOhm 49 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-252-3
InfineonIRLR3636PBF
Single N-Channel 60 V 6.8 mOhm 33 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-252-3
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SUD50N06-09L-E3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Trans MOSFET N-CH 60V 50A 3-Pin(2+Tab) DPAK / MOSFET N-CH 60V 50A TO252
Power Field-Effect Transistor, 50A I(D), 60V, 0.0093ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252AA
MOSFET, N, TO-252; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:50A; Drain Source Voltage Vds:60V; On Resistance Rds(on):9.3mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:2V; Power Dissipation Pd:100W; Transistor Case Style:TO-252; No. of Pins:3; Current Id Max:50A; Package / Case:DPAK; Termination Type:SMD; Voltage Vds Typ:60V; Voltage Vgs Max:2V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V
Mosfet, N Channel, 60V, 50A, To-252-3, Full Reel; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:60V; Continuous Drain Current Id:50A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(On) Test Voltage:10V; Power Dissipation:136W Rohs Compliant: Yes |Vishay SUD50N06-09L-E3.