Vishay SIHG33N60E-GE3
SiHG33N60E Series ±30 V 33 A 278 W Through Hole Power Mosfet - TO-247AC
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SIHG33N60E-GE3 herunter.
Newark
Datasheet10 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 10 Jahren
Farnell
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Dieser Teil
Stock
67,708
Authorized Distributors
6
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
600 V
Continuous Drain Current (ID)
33 A
33 A
Threshold Voltage
2 V
Rds On Max
99 mΩ
Gate to Source Voltage (Vgs)
20 V
Power Dissipation
278 W
Input Capacitance
3.508 nF
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
MOSFET, N CH, 600V, 29A, TO-247AC-3; Transistor Polarity:N Channel; Continuous D
MOSFET, N CH, 600V, 29A, TO-247AC; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Dra
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, Easy Drive, 600 V, 37 A, 99 mΩ, TO-247
MOSFET, N CH, 600V, 33A, TO-247AD-3; Transistor Polarity:N Channel; Continuous D
STMicroelectronicsSTWA45N65M5
N-channel 650 V, 0.067 Ohm typ., 35 A MDmesh M5 Power MOSFET in TO-247 long leads package
STMicroelectronicsSTW45N60DM2AG
MOSFET N-CH 600V 34A TO247 / N-Channel 600 V 34A (Tc) 250W (Tc) Through Hole TO-247-3
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SIHG33N60E-GE3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Trans MOSFET N-CH 600V 33A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
MOSFET, N CH, 600V, 33A, TO-247AC-3
MOSFET 600V 99mOhm@10V 33A N-Ch E-SRS
Power Field-Effect Transistor, 33A I(D), 600V, 0.099ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247AC
278W(Tc) 30V 4V@ 250¦ÌA 150nC@ 10 V 1N 600V 99m¦¸@ 16.5A,10V 33A 3.508nF@100V TO-247AC 15.87mm*5.31mm*20.82mm
MOSFET, N CH, 600V, 33A, TO-247AC; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:33A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.083ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:278W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-247AC; No. of Pins:3; MSL:-; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Voltage Vgs Max:30V